ანესთეზიოლოგიისა და ინტენსიური თერაპიის მეექვსე საერთაშორისო კონფერენცია „ჯეოანესთეზია 2023“
• რიგით მექვსე საერთაშორისო კონფერენცია ჯეოანესთეზია-2023, დღეს სასტუმრო “Qourtyard by Marriott” -ში გაიხსნა. გახსნის ცერემონიას აჭარის ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილე, ზურაბ თენიეშვილი ესწრებოდა, რომელმაც დელეგატებს სიტყვით მიმართა და წარმატებული შეხვედრები უსურვა.
• ორი დღის განმავლობაში გარდა ქართველი მომხსენებლებისა, კონფერენციაში მონაწილეობას მიიღებენ სპიკერები ამერიკისა და ევროპის სხვადასხვა ქვეყნიდან. კონგრესი აერთიანებს ანესთეზიოლოგ-რეანიმატოლოგებს, ტოქსიკოლოგებსა და გადაუდებელი მედიცინის სპეციალისტებს. გაიმართება სამუშაო შეხვედრები რეგიონალურ ანესთეზიასა და მძიმე სასუნთქი გზების მენეჯმენტში, ცალკე სექციაა გამოყოფილი ექთნებისთვისაც.  ასევე,  იქნება სადისკუსიო პანელი, სადაც გამოტანილი იქნება აქტუალური საკითხები.
• კონფერენციას აქვს პერმანენტული სახე და ის ტარდება საქართველოს ანესთეზიოლოგ-რეანიმატოლოგთა კავშირის, აჭარის მთავრობის, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის, ბათუმის შ. რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, საქართველოს ანესთეზიოლოგიისა და ინტენსიური თერაპიის სკოლის, გადაუდებელი მედიცინის ექიმთა და კლინიკურ ტოქსიკოლოგთა ასოციაციების, ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური საავადმყოფოს მხარდაჭერით.
• „Geoanesthesia-2023“ აკრედიტებულია საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს მიერ და უფლებამოსილია გასცეს კრედიტ ქულები.

Sixth international conference of anesthesiology and intensive care "Geoanesthesia 2023"
▪ The sixth consecutive international conference Geoanesthesia-2023 was opened today at the "Quartyard by Marriott" hotel. The opening ceremony was attended by the Deputy Minister of Health and Social Protection of Adjara, Zurab Tenieshvili, who addressed the delegates and wished them successful meetings.
▪ During two days, in addition to Georgian speakers, speakers from different countries of America and Europe will participate in the conference. The congress brings together anesthesiologists-reanimatologists, toxicologists and emergency medicine specialists. There will be workshops on regional anesthesia and difficult airway management, with a separate section for nurses. Also, there will be a discussion panel where current issues will be discussed.
▪ The conference has a permanent appearance and is held by the Union of Anesthesiologists-Reanimatologists of Georgia, the Government of Adjara, Tbilisi State Medical University, Batumi Sh. With the support of Rustaveli State University, School of Anesthesiology and Intensive Care of Georgia, Associations of Emergency Medicine Doctors and Clinical Toxicologists, Batumi Republican Clinical Hospital.
"Geoanesthesia-2023" is accredited by the Ministry of IDPs from the occupied territories of Georgia, the Ministry of Labor, Health and Social Protection and is authorized to issue credit points.