▫️ბათუმის რესპუბლიკური კლინიკური საავადმყოფოს ბავშვთა ანესთეზიისა და რეანიმაციის განყოფილების ხელმძღვანელმა, ექიმმა ანა კოჩაძემ, ბათუმის სამედიცინო აკადემიაში გამართულ პროფესიულ ტრენინგზე სტუდენტებს რეალური კლინიკური შემთხვევები გააცნო, პრაქტიკულ გამოცდილებასა და კრიტიკულ კლინიკურ აზროვნებაზე განსაკუთრებული აქცენტებით.
▫️ჩვენი კლინიკისთვის პროფესიული განათლების მხარდაჭერა და გამოცდილების გაზიარება ერთ-ერთ მნიშვნელოვან პრიორიტეტს წარმოადგენს.
▫️ტრენინგი 12 თებერვალს, ბათუმის სამედიცინო აკადემიაში, „აჭარის საექთნო ასოციაციის“ ორგანიზებით გაიმართა.
შეხვედრის ფარგლებში სტუდენტები აქტიურად ჩაერთნენ სიტუაციურ ამოცანებში , რაც მათ თეორიული ცოდნის პრაქტიკულ ჭრილში გააზრებაში დაეხმარა.

▫️Dr. Ana Kochadze, Head of the Pediatric Anesthesia and Resuscitation Department of the Batumi Republican Clinical Hospital, introduced students to real clinical cases at the professional training held at the Batumi Medical Academy, with special emphasis on practical experience and critical clinical thinking.
▫️Supporting professional education and sharing experience is one of the important priorities for our clinic.
▫️The training was held on February 12, at the Batumi Medical Academy, organized by the “Adjara Nursing Association”.
Within the framework of the meeting, students actively engaged in situational tasks, which helped them understand theoretical knowledge in a practical context.